تمدید مهلت طرح یاری بازنشستگان کشوری تا 31 شهریور/ 156 هزار نفر خرید کردند

تمدید مهلت طرح یاری بازنشستگان کشوری تا 31 شهریور/ 156 هزار نفر خرید کردند
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از تمدید مهلت استفاده از مرحله دوم طرح یاری تا پایان شهریور ماه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد در این باره اظهار داشت: با توجه به استقبال و درخواست بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول طرح یاری، مهلت استفاده از اعتبار 12 میلیون ریالی طرح در مرحله دوم تا 31 شهریورماه جاری تمدید شده است.

وی یادآور شد: طرح خرید اعتباری از فروشگاه های رفاه از اسفندماه سال گذشته آغاز شد و در مرحله نخست آن حدود 180 هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول با وجود شرایط بیماری کرونا از این تسهیلات استفاده کردند.

مرتضایی فرد اضافه کرد: در مرحله دوم و تاکنون نیز بیش از 156 هزار نفر از مشمولان با استفاده از اعتبار تامین شده در کارت حقوق خود از فروشگاه های رفاه سراسر کشور خرید کردند.

گفتنی است، تسهیلات طرح یاری در مرحله دوم به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حداقل یک میلیون و 200 هزار تومان خالص حقوق ماهانه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. بازپرداخت اقساط طرح یاری در چهار قسط ماهانه هر یک به مبلغ ۳۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان از مهرماه تا دی ماه ۹۹ خواهد بود.

در صورتی که شخص بازنشسته از همه اعتبار طرح یاری استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او متناسب با میزان استفاده در چهار نوبت تنظیم می‌شود.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۲۴
تعداد بازدید : ۱۳۸