اروپایی ها بیش از 80 سال عمر می کنند

اروپایی ها بیش از 80 سال عمر می کنند
براساس تازه ترین گزارش کمیسیون اروپا و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، میانگین سن مردم قاره سبز به 80 سال رسیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری و براساس تازه ترین گزارش کمیسیون اروپا و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، اروپایی ها به طور متوسط بیش از 80 سال عمر می کنند.

بر مبنای این گزارش امید به زندگی شهروندان اروپایی از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۴ از ۷۴ سال به بیش از ۸۰ سال افزایش یافته است. امید به زندگی در بین مردان بیش از ۷۸ سال و در میان زنان بیش از ۸۳ سال است.
 
آنجل گریا، دبیرکل سازمان همکاری و توسعه اقتصادی درباره تفاوت های که وجود دارد گفت: «افزایش امید به زندگی موجب خوشحالی است ولی باید تفاوت میان کشورها و تحصیلات افراد را در نظر گرفت. مردم غرب اروپا به طور متوسط ۵ سال بیش از مردم شرق و مرکز اروپا زندگی می کنند. همچنین طول عمر افراد داری تحصیلات عالی حدود ۷ سال بیش از افرادی است که دارای تحصیلات ابتدایی هستند.»

از سوی دیگر آمارها نشان می دهد که چاقی مفرط، سیگار و الکل سه عامل مهم مرگ و میر در اروپا است. همچنین ۱۶ درصد جوانان اروپایی از بیماری چاقی مفرط رنج می برند.
 
امید به زندگی شاخصی آماری است که نشان دهنده‌ متوسط طول عمر هر فرد در یک جامعه است. امید به زندگی براساس رفاه و میزان درآمد و شادی مردم تعیین می شود.
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۲۳۳