افزایش تعداد کاربرانِ سالمندِ اینترنت در جهان

افزایش تعداد کاربرانِ سالمندِ اینترنت در جهان
در دنیای امروز، تعداد کاربران سالمند اینترنت هر دقیقه افزایش می یابد و از هر 10 نفر کاربر اینترنت، 6 نفر سالمند هستند و 43 درصد آن هم بالای 65 سال دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، براساس نظرسنجی صورت گرفته در میان سالمندان کشور فرانسه در سال 2013، مشخص شده که در بین سالهای 2009 تا 2013 تعداد کاربران بالای 65 سال شبکه های اجتماعی 3 برابر شده است و از 13 درصد به 43 درصد رسیده است.

روابط اجتماعی نقش بسزایی در سلامت روان سالمندان دارد و هرچه ارتباطات بین فردی در جامعه بیشتر شود، سرمایه روانی آن جامعه بالاتر می رود. امروزه بسیاری از سالمندان برای رفع نیازهای خود به استفاده از ابزارهای دیجیتالی روی آورده اندکه این مساله در پیشرفت آنها و افزایش سلامتی شان بسیار حائز اهمیت است.

براساس این مطالعات، عضویت سالمندان در شبکه های اجتماعی ضمن افزایش سرمایه اجتماعی می تواند بر کیفیت زندگی آنها اثر مثبتی داشته باشد.

مطابق این نظرسنجی، سالمندان پس از بازنشسته شدن برای حفظ روابط اجتماعی علاقه مند به استفاده از شبکه های اجتماعی می شوند که 25 درصد این سالمندان به منظور حفظ و برقراری روابط اجتماعیِ بیشتر، عضو شبکه های اجتماعی می شوند.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۱۲
تعداد بازدید : ۶۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید